
Om uw medische gegevens nog beter te beschermen, komt er binnenkort een extra beveiligingslaag bij het inloggen in uw dossier (EPD).
Dit heet tweefactorauthenticatie (2FA), ook wel multi-factor authenticatie (MFA) genaamd.
Zo logt u over een tijdje in in uw dossier:
- Met uw gebruikersnaam en wachtwoord – wat u nu ook doet.
- Plus een verificatiecode via e-mail of via een authenticatie-app op uw telefoon – deze stap is nieuw.
We begrijpen dat dit een extra stap is bij het inloggen, maar het zorgt er wel voor dat uw gegevens nog veiliger zijn. Deze wijziging is tevens een wettelijke verplichting voor alle zorgorganisaties die met medische gegevens werken.
De komende weken wordt de extra stap bij het inloggen getest. Zodra de definitieve datum bekend is waarop deze verandering van toepassing is, ontvangt u van ons meer informatie, duidelijke instructies en hulp bij het instellen hiervan.
We houden u op de hoogte.